Təhsil İnstitutu “Mütəxəssis” və “Baş mütəxəssis” vəzifələri üzrə vakansiya elan edib
Təhsil İnstitutunun Peşə və ömürboyu təhsilin proqramları şöbəsi “Mütəxəssis” və “Baş mütəxəssis” vəzifələri üzrə vakansiya elan edir!
“Mütəxəssis” vakansiyası üzrə vəzifə öhdəlikləri:
• Təhsilverənlərin peşəkarlıq səviyyəsinin yüksəldilməsi məqsədi ilə onların peşəkar inkişaf ehtiyaclarının müəyyənləşdirilməsi, tədbirlər planının hazırlanması və icra edilməsi;
• Təlim prosesi üzrə qabaqcıl təcrübənin öyrənilməsi və tətbiq edilməsi;
• Keçirilən təlimlərin qiymətləndirmə nəticələrinin təhlil edilməsi;
• Müəllimlərin işə qəbul imtahanlarının məzmun istiqamətinin təkmilləşdirilməsi, yeni mütəxəssislərin seçiminin planlaşdırılması və ümumi prosesin koordinasiya edilməsi.
Namizədə dair tələblər:
• Ali təhsil (Pedaqogika və metodika, təhsilin idarə edilməsi, təlim və tədris metodikası istiqamətləri üzrə arzuolunandır);
• İngilis dili biliyi;
• Təlim və inkişaf, performansın və ya istedadların idarə olunması üzrə ən azı 1 il iş təcrübəsi;
• Təlimlərin təşkili və ya performansın idarə edilməsi ilə bağlı beynəlxalq sertifikatın olması üstünlükdür;
• Namizədləri dəyərləndirmək və qərar vermək bacarığı;
• MS Office və Google alətləri ilə işləmə bacarığı;
• Güclü analitik və problem həlletmə bacarığı;
• Yüksək səviyyədə yazılı və şifahı ünsiyyət bacarığı;
• Fərdi keyfiyyət tələbləri: Nəticəyə əsaslanma, inam yaratma, komanda işi, əməkdaşlıq, geniş perspektiv, keyfiyyət yönümlülük, dinamikanı anlamaq.
İş qrafiki: Həftənin 5 günü saat 09:00-dan 18:00-dək
İş yeri: Bakı şəhəri, Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutu (Afiyəddin Cəlilov küçəsi 86)
Qeyd olunan tələblərə uyğun gələn namizədlərdən  peseveomurboyu@arti.edu.az e-mail ünvanına CV-lərini “Mütəxəssis” başlığı ilə göndərmələri xahiş olunur.
Yuxarıda sadalanan tələblərə cavab verən şəxslər müsahibəyə dəvət olunacaqlar.
Son müraciət tarixi: 2 aprel 2025-ci il
“Baş mütəxəssis” vakansiyası üzrə vəzifə öhdəlikləri:
• Peşə təhsili səviyyələri üzrə tədris proqramlarının (kurikulumların) əmək bazarının tələblərinə uyğun olaraq hazırlanması və yenilənməsinin təmin edilməsi;
• Şöbənin fəaliyyət istiqaməti üzrə təkliflərin və tövsiyələrin hazırlanması;
• Müasir tədris metodologiyalarından istifadə edərək peşə ixtisasları üzrə tədris resurslarının hazırlanmasının təşkili;
• Tədris planlarının təhlil edilməsi və ya hazırlanmasına dair təkliflərin verilməsi;
• Peşə istiqamətləri (ixtisas qrupları, ixtisaslar) üzrə və tətbiqi xarakterli mühüm elmi problemlər, o cümlədən təlim proqramları üzrə tədqiqatların aparılması;
• Monitorinq və qiymətləndirmə prosesinə dəstəyin verilməsi.
• Pedaqoji istiqamətlər üzrə ali təhsil;
• Təhsil proqramları (kurikulumlar) və tədris resurslarının hazırlanması sahəsində ən azı 5 illik iş təcrübəsi;
• Peşə təhsili ilə bağlı qanunvericilik haqqında biliklər;
• Güclü analitik və problem həlletmə bacarıqları;
• Yüksək təşkilatçılıq qabiliyyəti, liderlik və komanda quruculuğu ilə bağlı bacarıqlar;
• İntizamlı və detallara diqqət yetirən iş üslubu;
• Peşə təhsili sahəsinə aid məzmun sənədlərinin hazırlanmasına dair yüksək səviyyədə biliklər.
İş qrafiki: Həftənin 5 günü saat 09:00-dan 18:00-dək
İş yeri: Bakı şəhəri, Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutu (Afiyəddin Cəlilov küçəsi 86)
Qeyd olunan tələblərə uyğun gələn namizədlərdən peseveomurboyu@arti.edu.az e-mail ünvanına CV-lərini “Baş mütəxəssis” başlığı ilə göndərmələri xahiş olunur.