Azərbaycanın “Brend tələbə”ləri - SİYAHI
AzTehsil.com xəbər verir ki, Təhsil Portalı hər il ən aktiv və nümunəvi tələbələri müəyyənləşdirərək onların bacarıqlarını tanıtmaq, tələbələr arasında sağlam rəqabət mühiti yaratmaq və onların bacarıqlarını gələcək tələbələrə çatdırmaq məqsədilə son 3 ildir “Brend tələbə” layihəsini həyata keçirir.
Bu çərçivədə 2024-2025-ci tədris ili üzrə “Brend tələbə”lərin siyahısı tərtib olunub.
Qeyd edək ki, “Brend tələbə”lər hər il ekspert komissiyasının hazırladığı meyarlar əsasında universitetlərlə birgə seçilir.
Şərtlərə əsasən, hər universitetdə professor-müəllim heyətinin və tələbə kəsiminin xüsusi simpatiyasını qazanan, eləcə də müəyyən edilmiş meyarlara cavab verən 10 tələbə “Brend tələbə” adına layiq görülür.
MEYARLAR:
1. Milli məsələlər, dövlətçilik, Azərbaycançılıq  və Vətəndaşlıq  mövqeyinin prinsipial şəkildə qorunması, beynəlxalq arenada dövlətini bu göstəricilər əsasında təmsil etməsi;
2. Universitetə gətirdiyi yenilik, yeni çağırışlarla bağlı yanaşmaları;
3. Universitetin nüfuzunu yüksəldəcək ideyalarla çıxış etməsi;
4. Nəzəriyyə ilə paralel praktiki səviyyədə inkişaf, ixtisası üzrə istehsalat göstəriciləri;
5. Analitik qabiliyyəti, sosial aktivlik;
6. Xarici dil bilgisi, musiqi, idman bacarığı, dərsdənkənar aktiv məşğuliyyət və hobbilər;
7. Beynəlxalq tələbə proqramlarında iştirak və səmərəlilik;
8. Liderlik keyfiyyətləri və bunun praktiki tətbiqi;
9. Sosial mediada məqsədli və faydalı aktivlik dərəcəsi;
10. Mediaya açıq olması, müsahibə, reportaj, açıqlama vermə qabiliyyəti.
Universitetlər üzrə “Brend tələbə”lərin siyahısı ilə tanış olmaq üçün aşağıdakı linklərə keçid edə bilərsiniz.