Direktorlar üçün təlimlər keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə ümumi təhsil müəssisələrinin direktorlarının iştirakı ilə təlimlərə start verilib.
AzTehsil.com xəbər verir ki, məktəb direktorları üçün ilk təlim Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Elçin Kərimov tərəfindən həyata keçirilib.
Təlim müddətində məktəb idarəetməsi, qabaqcıl və praktik təcrübələr haqqında danışılıb. Təlimin davamında komandalar təqdimatlarla çıxış ediblər.
Təlimlərin məqsədi məktəb direktorlarının müasir idarəetmə sahəsində bilik və bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, peşəkarlığının artırılması, əməkdaşlığın möhkəmləndirilməsi, həmkarlar arasında fərdi praktik təcrübələrin mübadiləsi, onların informasiya texnologiyalarına və qabaqcıl təlim sisteminə bələd olması, həmçinin effektiv məktəb idarəetməsi və liderlik potensialının inkişaf etdirilməsindən ibarətdir.
Təlimlər may ayının sonunadək davam edəcək. Təlimlər Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin digər əməkdaşları tərəfindən müxtəlif mövzular üzrə həyata keçiriləcəkdir.
Qeyd edək ki, Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində olan digər ümumtəhsil məktəblərinin direktorları üçün də təlimlər keçiriləcək.