Şərur rayon Cəlilkənd tam orta məktəbinin müəllimi "Müəllimlərin Riyaziyyat Müsabiqəsi"ində qalib olub
Şərur rayon Cəlilkənd tam orta məktəbinin müəllimi   "Müəllimlərin Riyaziyyat Müsabiqəsi"ində qalib olub
Martın 29-da Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyasının təşkilatçılığı və ATİAHİ-nin tərəfdaşlığı ilə "Müəllimlərin Riyaziyyat Müsabiqəsi"nin final mərhələsi  keçirilib.
Müsabiqədə Naxçıvan Muxtar Respublikasının ümumtəhsil məktəblərindən  final mərhələsinə vəsiqə qazanan 6   riyaziyyat müəllimi iştirak edib.
Müsabiqədə  təhsilverənlərə AMC (American Mathematics Competitions) tapşırıqları əsasında 25 sual təqdim olunub və sualları cavablandırmaq üçün 75 dəqiqə vaxt ayrılıb.
Müsabiqədə Şərur rayon Cəlilkənd tam orta məktəbinin riyaziyyat müəllimi Zinyət Cabbarlı ölkə üzrə lll yerin qalibi olub.
Təbrik edirik!
Qeyd edək ki, müsabiqədə 1-ci yer 1 nəfər, 2-ci yer 2 nəfər, 3-cü yer 3 nəfər olmaqla ən yüksək bal toplamış 6 müəllim təşkilatçılar tərəfindən mükafatlandırılıb.
14 Mart Beynəlxalq “Pi” Gününə həsr olunan müsabiqənin keçirilməsində məqsəd istedadlı riyaziyyat müəllimlərinin üzə çıxarılması və tanıdılmasıdır.